بلاگ

نشانه های بر روی ظروف پلاستیکی به چه معناست؟

ظروف پلاستیکی

توجه به نشانه های ظروف پلاستیکی راهنمای خوبی برای اطلاع از کاربرد این لوازم مانند قابلیت گرم شدن در مایکرویو و یا نگهداری غذا در مراکز فروش عمده لوازم پلاستیکی می باشد.یکی از ویژگی های منحصر به فردی که باعث رونق صنعت پلاستیک و همچنین استقبال فوق العاده از آن در تمام اقشار و گروه ها شده است شکل پذیری و انعطاف پذیری بی نظیر این ماده مصنوعی می باشد. در دنیای امروز ما می توانیم با خرید محصولات پلاستیکی بسیاری از نیاز های خود را باکمترین قیمت و سبک ترین حالت نسبت به دیگر لوازم مشابه آن همچون چوبی، سرامیک برطرف نماییم.
صنعت پلاستیک توانسته کمک بزرگی در صرفه جویی انرژی و اقتصاد کشورمان داشته باشد؛ اما نکته مهمی که در استفاده از وسایل و لوازمی که با مواد پلاستیکی ساخته شده اند باید مورد توجه قرار بگیرد، دغدغه آلودگی محیط زیست و همچنین غیر قابل بازیافت بودن مواد پلاستیکی می باشد؛ که خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی این مشکل با آمدن مواد پلاستیکی قابل بازیافت حل شد یعنی ما می توانیم با توجه به نشانه هایی ظروف پلاستیکی که در انتهای آن‌ها علامت گذاری شده است از ظروف پلاستیکی به نحو احسن استفاده کنیم.

 

نشانه های روی ظروف پلاستیکی

دلیل استقبال ظروف پلاستیکی و کاربرد گسترده آن

ویژگی هایی چون عایق حرارت و الکتریسیته، تنوع رنگ، صرفه جویی در هزینه، سبک و کم حجم بودن، مقاوم در برابر هر گونه مواد شیمیایی مانند وایتکس و مواد شستشو از امتیازات مهمی است که استفاده از ظروف پلاستیکی را در بین تمام افراد رواج داده است و باعث شده خرید این ظروف از استقبال بیشتری رو به رو شود.
برتر پلاستیک به عنوان یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی با درج نشانه های ظروف پلاستیکی شما را از کاربرد و روش استفاده آنها آگاه می کند.
نشان های ظروف پلاستیکی به ما این قابلیت را می دهد که از ویژگی های مواد پلاستیکی قبل از خرید به صورت اختصاصی آگاه شویم و مناسب با نیازمان از آن‌ها بهره‌مند شویم.

نشانه های ظروف پلاستیکی چه معنایی را با خود به همراه دارد؟

از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید ظروف پلاستیکی حائز اهمیت است، دانستن معنای نشان های ظروف پلاستیکی می باشد. جای درج نشانه ها در کف این ظروف است که علائم به چند حالت تقسیم می شود. یک سری از این علائم نشان دهنده بازیافتی و یا یکبار مصرف بودن آن‌ها می باشد و سری دیگر آن‌ها نیز نشان دهنده موارد مصرف و همچنین شرایط نگه داری آن‌ها است.

علائم مربوط به بازیافتی یا غیر بازیافت

تمام ظروف پلاستیکی و بطری های پلاستیکی که در انتهای خود مثلثی دارند که در آن اعدادی 1 تا 7 قرار داده شده است میزان بازیافتی پلاستیک را شرح می دهد که نوع #1 یا PET و#2 یا HDPE جزو بهترین مواد پلاستیکی برای بازیافت می باشد. هر چه این اعداد به عدد 7 نزدیکتر می شود از قابل بازیافت بودن آن ها کم می گردد و به غیر بازیافتی بودن آن‌ها نزدیکتر می شویم. نشانه های ظروف پلاستیکی با شماره 7 مواد غیر بازیافتی محسوب شده و مصرف مواد خوراکی در آن ممنوع می باشد و بیشتر در صنعت چرخ سازی کاربرد دارد.

نشان های ظروف پلاستیکی مخصوص مایکروفر و فریزر

PP و PS نشان های ظروف پلاستیکی است که در برابر گرما و حرارت مقاوم می باشد. در زمان استفاده از سرویس پلاستیک برای مواد غذایی داغ هیچ گونه مواد شیمیایی و سمی آزاد نمی شود. ظروفی که با مواد پلاستیکی P5 تهیه شده باشد تا دمای 120 درجه، تحمل گرما داشته و علاوه بر آن عایق خوبی برای حرارت نیز است و مانع سریع سرد شدن غذا در این ظروف می شود. ظروفی که دارای نشان P5 باشد ضد رطوبت و ضد بخار است و مانع یخ زدگی بیش از حد مواد غذایی در فریزر می شود. شما می توانید به راحتی از این ظروف هم در مایکرویو و هم در فریزر استفاده نمایید.

 

ظروف پلاستیکی

نشانه های ظروف پلاستیکی قابل شستشو

PET یا همان پلی اتیلن ترفتالات از نشان های ظروف پلاستیکی می باشد که بسیار شفاف بوده و به راحتی بازیافت می شود و در اغلب بطری های یک بار مصرف و ظروف پلاستیکی آشپزخانه کاربرد دارد. ظروف پلاستیکی که این نشان را در انتهای خود دارند به راحتی قابل شستشو بوده و می توان از آن‌ها برای نگه داری از مواد غذایی در یخچال استفاده کرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *