بلاگ

چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه

چیدمان اشپرخانه

چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه از مهم ترین دلایل داشتن یک آشپزخانه منظم است. مراکز فروش عمده لوازم پلاستیکی منبع لوازم کاربردی در تدبیر این نظم دهی می باشد.
آشپزخانه به عنوان قلب خانه، ‌یکی از مهم ترین مکان ها برای انتقال حس خوب به اعضای خانواده و همچنین ایجاد حس صمیمیت در افراد می شود و از آنجایی‌ که خانم ها نسبت به دیگر افراد خانواده زمان بیشتری را در آشپزخانه حضور دارند نوع چیدمان ظروف در کابینت می تواند کمک شایانی در ایجاد حس آرامش و صرفه جویی در زمان برای رسیدگی به بقیه امور زندگی را برایشان فراهم کند. خوشبختانه با پیشرفت صنعت پلاستیک و طراحی لوازم و تجهیزات بسیار کاربردی، این امکان برای تمام افراد با سلایق مختلف فراهم شده است که با کمترین هزینه از بهترین چیدمان ظروف در آشپزخانه بر خوردار باشند.

چیدمان کابینت آشپزخانه را از کجا شروع کنیم

دسته بندی وسایل و ظروف به گروه های مختلف و اولویت‌بندی در میزان استفاده از آنها یکی از مهم ترین کارهایی است که در همان ابتدا برای داشتن یک آشپزخانه منظم با امکان دسترسی راحت به ظروف و وسایل نیاز داریم. دسته بندی ها شامل بشقاب ها، کاسه ها، لیوان ها و فنجان ها، قابلمه ها و تابه ها می باشد که بعضی گروه ها دارای تعداد بیشتر و جنس های متفاوتی می باشد. شما می توانید دسته بندی آن‌ها را جزئی‌ تر کنید به‌ عنوان مثال ظروف را به چند گروه لوازم پلاستیکی مانند لیوان پلاستیکی و انواع ظروف پلاستیکی و گروه لوازم کریستال و لوازم ارکوپال تقسیم بندی کنید.

 

چیدمان اشپرخانه
با تقسیم کننده ها لوازم ضروری را در معرض دید قرار دهید

از شکایات شایع خانم ها در آشپزخانه بهم ریختگی های و گم شدن لوازم ریز پر کاربردی است که در اکثر کارها قابل استفاده می باشد و مهم‌ترین مزیت آن‌ها قابل دسترس بودنشان است. یکی از مؤثرترین وسایلی که می تواند در چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه نقش مهمی داشته باشد استفاده از انواع تقسیم کننده ها در اندازه ها و رنگ های متنوع می باشد که علاوه بر نظم دهی به لوازم ریز پر کاربرد امکان استفاده ی راحت از آن‌ها را نیز فراهم می کند. از این تقسیم کننده ها می توان در کشوها برای جداسازی انواع بشقاب ها و لوازم شیرینی پزی و سینی ها استفاده کرد.

آشپزخانه شیک و مرتب با کاربرد نظم دهنده ها

در خانه ‌های کوچک به دلیل حجم کمی که به فضای آشپزخانه اختصاص داده می شود از تعداد کابینت کمتری برخوردار است. چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه‌ باید به گونه ای باشد که بتوانیم حداکثر استفاده از فضای در دسترس مان بخصوص مکان های کوچک و بلا استفاده را نیز داشته باشیم. وجود نظم دهنده های مختلف با سایزها و رنگ های متنوع مانند انواع درآورهای پلاستیکی، قفسه ها و سبدهای نظم دهنده و پایه ها می توانند تأثیر به سزایی در نظم بخشی به انواع لوازم آشپزخانه مانند قاشق و چنگال ها و لوازم ریزی مثل سرباز کن و شیشه های ادویه‌جات داشته باشد.

با استند نگه دارنده از فضای کابینت خود استفاده کنید

برای داشتن بهترین چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه، ما می توانیم نه تنها از فضای داخلی کابینت ها بلکه حتی از درهای آن نیز استفاده نماییم. استند های نگه دارنده برای نظم بخشیدن به سر قابلمه، پارچ پلاستیکی و همچنین سبد های آویز کابینتی برای قرار دادن وسایلی که می خواهیم قابلیت دسترسی راحت تری به آن‌ها داشته باشیم می تواند استفاده از فضای کابینت ها را دو چندان کند و سهم به سزایی در نظم بخشیدن و حس آرامش برای اعضای خانواده به همراه آورد.

 

چیدمان ظروف آشپزخانه

دیگر نگران حجم زیاد و اندازه بزرگ قابلمه هایتان نباشید

یکی از مواردی که نوع چیدمان ظروف در کابینت آشپزخانه را مهم کرده است، چینش و ساماندهی قابلمه ها و تابه ها می باشد. قابلمه ها علاوه بر تعدادشان دارای اندازه ی حجیم ‌تری نسبت به دیگر لوازم و ظروف آشپزخانه هستند و فضای بیشتری را در کابینت اشغال می کنند. بهترین راه حل در این موارد استفاده از راف ها و استند های طبقاتی با امکان ایجاد طبقه برای جدا سازی ماهیتابه ها دسته دار و قابلمه ها بسیار کاربردی می باشد. سعی کنید از قسمت پایین کابینت برای نظم بخشی به قابلمه ها استفاده کنید؛ زیرا به علت سنگینی قابلمه ها، امکان جابه جایی و استفاده از آن‌ها را راحت تر می کند. تمام این امکانات و وسایل به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از چیدمان ظروف تان علاوه بر حداکثر استفاده بیشترین لذت را نیز ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *