بلاگ

انواع گوشتکوب دستی

انواع گوشت کوب

لوازم پلاستیکی از وسایل کاربردی در خانه می باشد و تقاضای مردم برای خرید ظروف پلاستیکی بسیار زیاد است. به همین دلیل فروش عمده لوازم پلاستیکی رونق فراوانی دارد.

یکی از مهم ترین ابزارهای اصلی آشپزخانه که آشپزی را آسان می کند گوشتکوب دستی است. با استفاده از این ابزار می توان غذاهایی مانند گوشت، سیب زمینی و نخودپخته و موادی که دارای بافت سفتی است را بکوبید و له کنید. بسته به نوع غذا، اندازه و حجم مواد، اندازه و نوع گوش کوب و قطر آن تغییر می کند. گوش کوبی که برای کوبیدن مواد دیزی به کار می رود کوچکتر با دسته کوتاه تر و قطر کم است. گوشتکوب دستی انواع مختلفی دارد که شامل چوبی، سفالی، پلاستیکی، فلزی، کریستالی، سوراخ دار و در بعضی موارد با جنس آلومنیوم و برنجی نیز به چشم می خورد. گوشتکوب دستی پلاستیکی و فلزی از طریق ریخته گری ساخته می شود.
گوشتکوب دستی از دو قسمت تشکیل شده است: دسته گوش کوب که با نیروی زیاد دست و فشار وارد کردن برای کوبیدن مواد به کار می رود. قسمت مخروطی آن باعث می شود که با زاویه 10 تا 20 درجه مواد به آسانی کوبیده شود. گوش کوب دستی به راحتی شسته می شود. ظاهر و کیفیت خود را از دست نمی دهد همچنین در طولانی مدت آسیب نمی بیند.

 

انواع گوشت کوب
انواع گوشتکوب موجود در بازار :

گوشتکوب دستی کریستالی

از جنس نوعی پلاستیک فشرده شفاف تولید می شود و صد در صد بهداشتی و با کیفیت و زیبا است. این وسیله در رستوران ها، کافه ها و دیزی سراها و منزل به کار می رود.

ویژگی های گوشتکوب کریستالی

• به راحتی در دست قرار می گیرد.
• دارای طراحی شیک و زیبا
• بسیار سبک و اندازه مناسب
• به راحتی شسته و تمیز می شود.

گوشتکوب کربستالی

گوشتکوب دستی چوبی

این گوش کوب با چوب ساخته شده است. دسته این مدل از گوش کوب، ساده و صیقلی است و به دلیل وزن سبکی که دارد ، دست خسته نمی شود و به راحتی با استفاده از اسکاچ و مایع ظرفشویی می توانید آن را بشویید ولی در طولانی مدت ممکن است به خاطر جنس چوب باکتری های موجود به سطوح نفوذ کند و کاملا تمیز نشود.

 

گوشت کوب چوبی

گوشتکوب دستی سوراخ دار

از وسایل کاربردی که برای کوبیدن و له کردن سیب زمینی و درست کردن کوکو سیب زمینی و تهیه پوره به کار می رود. دسته این محصول پلاستیک بوده و بدنه اصلی آن از پلاستیک مقاوم به کار رفته است که در کم ترین زمان، مواد غذایی را له می کند. در سطح این گوشتکوب، سوراخ هایی وجود دارد که مواد غذایی از آن خارج می شود و اندازه آن 9*25 سانتی متر بوده و فضای کمی برای نگهداری در داخل آشپزخانه نیاز دارد.

گوشتکوب تولید شده از سفال

قالب این نوع از گوشتکوب با دیگر گوشتکوب های دستی متفاوت است و توسط یک نوع قالب گچی و به صورت توپر ساخته می شود و نسبت به انواع دیگر وزن سنگینی دارد.

گوشکوب دستی پلاستیکی

این گوشتکوب از مواد پلاستیکی درجه یک ایرانی که رنگ آن روشن و شفاف است ساخته شده است. جنس با کیفیتی دارد و بسیار مورد اطمینان می باشد.

گوشت کوب نوع آلومنیومی

کفه و جنس بدنه آن آلومنیومی است ولی برای اینکه حرارت به دسته آن منتقل می شود برای آشپزی نسبت به بقیه گوشتکوب ها با استقبال کمتری روبرو شده است.

گوشت کوب الومینیومی
گوشتکوب دستی برنجی

جنس آن از برنج و به رنگ طلایی است و دارای وزن سنگینی می باشد که همین ویژگی باعث خسته شدن دست در هنگام کار با آن می شود.
با وجود انواع مختلف گوشت کوب در بازار، لازم است انتخابی هوشمندانه داشته باشید تا بتوانید آن را در موارد لازم به کار ببرید.
برای خریداری با آگاهی کامل بهترین نوع گوشتکوب دستی را انتخاب نمایید که استفاده آن راحت باشد و هم از جنس آن مطمئن باشید.
گوشتکوب پلاستیکی کریستالی که شفاف و ساخت ایران نیز می باشد، از مواد پلاستیکی نو تولید می شود و کاملا بهداشتی است. می توانید این محصول را بدون واسطه مستقیم از تولید کننده خریداری نمایید. شرکت برتر پلاستیک تولید کننده ظروف پلاستیکی آشپزخانه به صورت عمده، با مناسب ترین قیمت محصولاتی با رنگ و تنوع مختلف ارائه می دهد.

 

گوشت کوب برنجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *