بلاگ

اصلی‌ ترین ظروف پلاستیکی در آشپزخانه چیست؟

ظروف پلاستیک آشپرخانه

امروزه خرید انواع ظروف پلاستیکی در آشپزخانه در لیست خرید های بسیاری به ویژه افراد خانه دار قرار دارد از این رو فروش عمده لوازم پلاستیکی رونق فراوانی گرفته است.

لیست اصلی ‌ترین ظروف پلاستیکی در آشپزخانه

تنوع در اشکال مختلف ظروف پلاستیکی آشپزخانه این امکان را برای همه ‌ی افراد با سلیقه ‌ها ی مختلف فراهم کرده تا بتوانند به‌ راحتی نزدیک به نود در صد نیاز خود را برطرف کنند.
1. انواع کاسه‌ و بشقاب با جنس پلاستیک
2. قاشق و چنگال یکبار مصرف
3. ظروف مخصوص نگهداری غذا در یخچال
4. انواع آب گیرها
5. ظروف مخصوص ماکروویو
6. کفگیرهای پلاستیکی مخصوص آشپزی با ظروف تفلون و چدن
7. سینی، لیوان‌ و پارچ آبخوری
8. انواع ظروف پلاستیکی مخصوص بسته ‌بندی

 

ظروف پلاستیک آشپرخانه
نگهداری غذا با ظروف پلاستیکی درب دار

شاید برایتان جالب باشد که بدانید همه ساله بیش از 88 میلیون غذا در جهان دور ریخته می‌شود و این روند سهم به سزایی در میزان آلودگی هوا و اصراف مواد غذایی دارد اما با وارد شدن ظروف پلاستیکی آشپزخانه، به میزان قابل توجهی مسمومیت ناشی از غذا کاهش ‌یافته است.
یکی از دلایل استقبال بانوان از ظروف پلاستیکی در آشپزخانه، داشتن درب ‌های متناسب با نیاز آن‌ها برای نگهداری از مواد غذایی مختلف و مایعات است. درب این ظروف علاوه بر جلوگیری از ورود هوا به داخل غذا توانسته فعالیت باکتری‌ های مضر را به حداقل برساند و همچنین با تازه و سالم نگه ‌داشتن غذا برای مدت بیشتر و جلوگیری از خشک شدن آن در محیط بیرون از فساد و مسمومیت غذا جلوگیری نماید.

 

ایجاد نظم و چیدمان در آشپزخانه کوچک آپارتمانی

در زندگی آپارتمانی که معمولاً ما با آشپزخانه‌ های کوچکی سروکار داریم چیدمان و انتخاب ظروف آشپزخانه اهمیت ویژه‌ای دارند. با توجه به اینکه گروه ‌بندی ظروف تاثیر زیادی روی چیدمان داخل کابینت ‌ها دارد، ما می ‌توانیم با انتخاب ظروف پلاستیکی در آشپزخانه و استفاده از ویژگی چند کاربردِی بودنشان، فضای داخل کابینت‌ها را بیشتر کرده و همچنین با بهره‌ مندی از تنوع رنگ ‌های بسیار جذاب این ظروف، فضایی گرم و صمیمی در آشپزخانه‌ برای جمع خانواده مهیا نماییم.

با ظروف پلاستیکی آشپزخانه پس‌ انداز کنید

یکی دیگر از دلایل انتخاب ظروف پلاستیکی آشپزخانه اختلاف قیمت آن‌ها در مقابل ظروف دیگر مانند ظروف شیشه ‌ای است، همچنین این ظروف نسبت به ظروف شیشه‌ ای وزن کمتری داشته و باعث فشار کمتری بر روی طبقات کابینت و قفسه‌ها می‌شود.
با انتخاب ظروف پلاستیکی آشپزخانه علاوه بر ایجاد نظم و آرامش ذهنی می‌توانید هزینه‌ های اضافی را به میزان قابل‌ توجهی کاهش داده و به ‌جای آن پس ‌انداز بیشتری برای خریدهای بعدی خود داشته باشید.

 

قوطی حبوبات

کاربردهای متنوع ظروف پلاستیکی آشپزخانه

1- مخصوص ادویه

معمولاً ظروف پلاستیکی آشپزخانه به دلیل شفافیتی که دارند شناسایی ادویه‌ ها را راحت ‌تر می کند. نداشتن شیار مانع جمع شدن ادویه در قسمتی خاص از ظرف شده و امکان پاکیزگی با هر شوینده‌ ای را برای افراد بسیار راحت ‌تر کرده است.

 

2- مخصوص خشکبار

به دلیل تنوع بالای خشکبار ما نیاز به انتخاب بسته ‌بندی‌های متفاوتی داریم که بتواند بهترین شرایط برای سالم نگه ‌داشتن و جلوگیری از ورود حشرات به خشکبار را داشته باشد. از ویژگی‌ های ظروف پلاستیکی ، داشتن سایز های متناسب با اندازه خشکبار و درب ‌های مناسب با آن ‌ها است.

 

3- مخصوص ماکروویو

استفاده از ظروف گرد و بیضی پلاستیکی برای مایکروفر مناسب ‌تر بوده و باعث می‌شود غذا به صورت یکنواخت گرم شود استفاده از ظروف پلاستیکی با جنس پی پی که معمولاً در زیر ظرف درج شده است می ‌تواند این امکان را به شما بدهد که بدون جا به ‌جایی ظرف آن را در مایکروفر قرار دهید و از لذت غذای گرم در محل کارتان برخوردار باشید.

 

4- مخصوص مسافرت و نگهداری غذا

لذت مسافرت با ظروف پلاستیکی را تجربه کنید. از مهمترین ویژگی‌های کاربردی ظروف پلاستیکی تنوع در شکل و اندازه و همچنین سبک و نشکن بودن آنها است. این ظروف با داشتن تمام این ویژگی‌ها در کنار هم توانسته بخش بزرگی از دغدغه و مشکلات افراد را برای حمل و نقل و جابجایی غذا برطرف کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *