بلاگ

کاربرد تخت گوشت در آشپزخانه

تخته گوشت

کاربرد تخته گوشت‌ در آشپزخانه مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است که می توانید این وسیله را از مراکز فروش عمده لوازم پلاستیکی برای فروشگاه خود تهیه نمایید.
یک وسیله کوچک اما بسیار کار راه ‌انداز برای آن دسته از خانم ‌هایی که به آشپزی علاقه زیادی دارند و هنگام کار با تخت گوشت آشپزخانه راحتی کار را احساس می کنند.
یکی از کاربردی ترین وسایل ضروری آشپزخانه تخت گوشت است. بر همین اساس میخواهیم اطلاعات مهمی در مورد ویژگی ‌های یک ‌تخت گوشت کارآمد و همچنین کاربردهای یک‌ تخت گوشت استاندارد را با شما به اشتراک بگذاریم و کمک کنیم تا در کمترین زمان ممکن بهترین انتخاب را داشته باشید.

خرید تخته گوشت آشپزخانه

دو اصل اساسی برای انتخاب تخت گوشت کارآمد

1- ابعاد متناسب

از امتیازات یک‌ تخته گوشت کارآمد، داشتن ابعاد و عرضی متناسب با فضای قابل ‌استفاده می‌باشد. انتخاب ابعاد مناسب برای یک‌ تخت گوشت به عرض ظرف‌ شویی آشپزخانه، فضایی که می‌خواهید تخت گوشت را آنجا قرار دهید یا اندازه ماشین ظرف ‌شویی برای شستششو بستگی دارد.
تمام این موارد می‌تواند کاربرد تخته گوشت را در شرایط متفاوت برای خانم خانه بسیار دلپذیر کند.

2- با کیفیت و مقرون‌ به ‌صرفه

ما اغلب در زمان خرید به انتخابی نمره رضایتمندی بالا می‌دهیم که بتواند در برطرف کردن نیاز ما عمر زیادی داشته باشد. تخته‌ گوشت پلاستیکی علاوه بر قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه ‌ای که نسبت به انواع دیگری از تخت گوشت ‌ها دارد، از عمر طولانی و دوام بیشتری نیز برخوردار است. تخت گوشت پلاستیکی با انواع طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت، با قیمتی بسیار مناسب امتیاز فوق‌ العاده ‌ای در کارایی و دوام نسبت به دیگر تخت گوشت‌ها به خود اختصاص می دهد.

تخت گوشت پلاستیکی برنده نشان وسیله کارآمد در آشپزخانه

تخت گوشت‌های موجود در بازار معمولاً از جنس شیشه‌ای، چوبی و پلاستیکی می‌باشد. جنس شیشه‌ای این تخته گوشت ‌ به علت کند کردن چاقو در مدت کوتاه استفاده از آن و همچنین صدای نامطلوبی که در زمان کشیدن چاقو برای قطعه کردن گوشت به روی شیشه ایجاد می شود مورد استقبال قرار نگرفت.
در مورد کاربرد تخته گوشت‌ چوبی نیز به علت وزن زیاد و سنگینی نسبی آن ‌ها فرایند شستشو را سخت کرده است و علاوه بر آن با داشتن شیار روی تخته امکان از بین بردن میکروب و باکتری ها سخت ‌تر شده است.
اما در مورد تخت‌ گوشت با جنس پلاستیک می توان گفت این نوع تخت گوشت‌ با رفع تمام معایب جنس ‌های دیگر، همچنین داشتن تمام امکاناتی را که از یک ‌تخت گوشت انتظار می‌رود مانند اندازه ‌های متناسب با فضای قابل ‌استفاده، داشتن سطح با دوام برای راحت‌ تر قطعه کردن گوشت و خورد کردن سبزیجات، مناسب برش مواد پروتئینی مانند گوشت و مرغ، شستشوی راحت و بدون دردسر، بعد از برش هر نوع ماده غذایی حتی ماهی، وزن سبک و تنوع رنگی برای ست کردن با دیگر لوازم آشپزخانه و… توانسته رتبه اول را برای بهترین و کارآمد ترین خرید در بین دیگر تخت گوشت ها به دست آورد.

 

تخته گوشت پلاستیکی

تخت گوشت همه فن حریف برای آشپزخانه

تخت گوشت‌های پلاستیکی علاوه بر داشتن ویژگی‌ های بالا که آن را از تخت گوشت‌ های دیگر متمایز کرده است، ویژگی‌های ظریفی برای جلب توجه خانم ها و آقایان آشپز نیز دارد. به‌ عنوان‌ مثال: برخلاف تخته‌های چوبی می‌توان تخته ‌گوشت‌ پلاستیکی را در زمان شستشو به‌ راحتی در داخل آب گرم و یا ماشین ظرف‌شویی گذاشت که این کار در ضدعفونی کردن و از بین بردن باکتری و میکروب‌های ناشی از برش انواع مواد غذایی بسیار مؤثر است.
تخته پلاستیکی برخلاف شیشه‌ ای ها نه ‌تنها چاقو را کند نمی‌کنند بلکه با داشتن قابلیت پد چسبانک در زیر آن‌ها باعث ثابت ماندن تخته در جای خود نیز می شود و نمی شکند.
تنوع رنگ‌ها در تخته‌ گوشت پلاستیکی نشان ‌دهنده کاربرد تخته گوشت می‌باشد مثلا برای برش گوشت قرمز از رنگ آبی و برای مرغ و ماهی از رنگ زرد و برای انواع سبزیجات از رنگ سبز آن بیشتر استفاده می‌کنند. استفاده از رنگ ‌های متضاد برای هر ماده غذایی باعث دیده شدن کثیفی تخته شده و به راحتی قابل شستشو است که این تفاوت میزان آلودگی را در تخت گوشت بسیار کاهش می‌ دهد.

 

کاربردهای تخت گوشت پلاستیکی پایه ‌دار

یکی از جدید ‌ترین تخت گوشت ‌های پلاستیکی، نوع پایه ‌دار با کاسه ‌های جدا شدنی می‌باشد. این محصول با طراحی کاسه ‌هایی در کنار تخت گوشت این امتیاز فوق ‌العاده را برای بانوی آشپزخانه فراهم آورده که در حین برش راحت بتواند قطعه ها را به کاسه منتقل کند تا از سر ریز شدن مواد غذایی یا گوشت بر روی تخت جلوگیری شود.
تخت گوشت با پایه‌ های 5 سانتی‌ متری توانسته فشار ناشی از حرکات دست بر روی کمر و پا در زمان نشستن یا ایستادن به حداقل برساند و استفاده از آن بر روی میز و ظرف ‌شویی به‌ راحتی امکان پذیر است.
از ویژگی ‌های بارز این تخت گوشت ‌ها استفاده از پدهای پلاستیکی در کف پایه‌ های تخت گوشت برای جلوگیری از هر گونه لغزش و سر خوردن تخته روی کابینت، شیشه، میز و سینک می ‌باشد و کاربرد تخته گوشت را وسیع تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *