بلاگ

روش بسته بندی گوشت خورشتی

برای حفظ سلامتی روش بسته بندی گوشت خورشتی و نگهداری آن در فریزر اهمیت فراوانی دارد. جهت استفاده از گوشت خورشتی در آشپزی پیشنهاد می شود با خرید تخته آشپزخانه کار خود را راحت کنید تا هنگام مصرف فقط مقدار مورد نیاز را از فریزر خارج نمایید.

 

تخت گوشت پلاستیکی

 

گوشت ها را با استفاده از تخته گوشت و چاقو تیز به قسمت های کوچک تقسیم می کنیم و بعد آنها را خوب شسته و در آبکش می ریزیم تا آب آن کشیده شود و در داخل کیسه های پلاستیکی قرار می دهیم. دقت کنید که هوای کیسه ها را خارج کنید تا گوشت خراب نشود. چنانچه قصد دارید که گوشت را برای مدت طولانی نگهداری کنید حتما بسته ها را در داخل فریزر قرار دهید.

جهت استفاده از گوشت خورشتی، می بایست مقداری که از فریزر خارج کردید، بلافاصله استفاده نمایید، وگرنه ارزش غذایی آن کم می شود.

در داخل گوشت قرمز، باکتری به نام سالمونلا وجود دارد. بنابراین برای جلوگیری از ورود این باکتری بعد از اتمام کار بسته بندی حتما دستان خود را تمیز بشورید.

و حتما دقت کنید که هنگام خرید گوشت، روی آن تایید سلامت گوشت یا مهر دامپزشکی داشته باشد.

هرگز گوشت خورشتی پخته را داخل یخچال قرار ندهید زیرا هر چقدر نگهداری آن در داخل یخچال طولانی شود، سلامتی انسان را به خطر می اندازد.

 

تخته گوشت

 

خرید راحت لوازم پلاستیک از کارخانه به خانه

اگر شما هم به دنبال تنوع گسترده و حجم خرید بالا هستید، پیشنهاد ما به شما خرید از کارخانه است تا بتوانید با قیمت مناسب تمام لوازم پلاستیکی خود را تهیه نمایید.

خرید عمده پلاستیک از کارخانه موجب سودآوری مراکز فروش و پخش لوازم پلاستیکی آشپزخانه می شود. از طریق کارخانه تولید عمده پلاستیک می توان به راحتی از تنوع بالا و قیمت های مناسب بهره برد.

برتر پلاستیک از بزرگترین مراکز تولید و پخش انواع لوازم پلاستیکی هم به صورت فیزیکی و هم آنلاین نیاز شما هموطنان عزیز را تامین می کند.

 

تخته گوشت وسیله ای کارآمد برای آشپزخانه

تخته گوشت آشپزخانه، از وسایل پرکاربرد در آشپزخانه است که برای خرد کردن گوشت و موادغذایی و سبزی مورد استفاده قرار می گیرد. برای دانستن روش بسته بندی گوشت خورشتی به طور صحیح انواع مختلف تخته گوشت آشپزخانه را بشناسید.

تخته چوبی: که ظاهر زیبایی دارد ولی دارای منفذهای زیادی است که مسیر را برای باکتری ها باز می کند و بهداشتی نیست.

تخته شیشه ای: که از جنس شیشه حرارت دیده تولید شده است که به تخته گوشت نشکن معروف است. مشکلی که دارد این است که بعضی اوقات که چاقو روی شیشه کشیده می شود صدای دلخراشی ایجاد می کند.

تخته گوشت پلاستیکی: این تخته گوشت از نوع پلاستیک فشرده پلی اتیلن است که مقاومت و استحکام بالایی دارد. این نوع تخته آشپرخانه با داشتن سه ویژگی مهم بهداشتی بودن، قیمت مناسب و شستشوی راحت از محبوبیت زیادی برخوردار است. توصیه می شود که در آشپزخانه ها از دو رنگ تخته آشپزخانه استفاده کنید. یک تخته مخصوص خرد کرد سبزیجات و مواد غذایی و رنگ دیگر تخته هم مخصوص خرد کردن گوشت و گوشت مرغ و … که راهکار مناسبی برای جلوگیری از بیماری ها است.

 

نکات مهم برای بسته بندی گوشت خورشتی

روش بسته بندی گوشت خورشتی اگر به طور صحیح انجام شود یکی از بهترین راه های نگهداری آن در فریزر است. انجماد و فریز کردن باعث از بین رفتن میکروب ها در مواد غذایی نمی شود، بلکه کیفیت مواد غذایی را کم می کند و زمان ماندگاری مواد غذایی افزایش می یابد.

اولین نکته در روش بسته بندی گوشت خورشتی، این مورد است که گوشت را بعد از خرد کردن، حتما بشویید و بعد از شستن بلافاصله آب گوشت را بگیریم، زیرا آب موجود در گوشت هنگام قرار گرفتن در فریزر به بلورهای کریستالی تبدیل می گردد که هنگام خارج شدن از فریزر، از آن خونابه خارج می شود. حتما توجه کنید که گوشت را به صورت تکه های بزرگ خرد کنید زیرا خرد شدن گوشت به صورت تکه های کوچک یا چرخ کرده باعث از بین رفتن آهن و مواد مغذی آن می شود. گوشت ها را به صورت خام در داخل فریزر قرار دهید چون اگر میکروب یا آلودگی در گوشت وجود داشته باشد با پخته شدن از بین می رود. هنگام بسته بندی گوشت هر چقدر بسته بندی نازک و کوچک و دمای فریزر سردتر باشد، گوشت زودتر یخ می زند و ارزش غذایی آن حفظ می شود.

اگر بسته بندی آن ضخیم باشد، گوشت به خوبی فریز نمی شود و در نتیجه فاسد می گردد و موجب کم شدن کیفیت گوشت می شود. حتما هنگام قراردادن گوشت در فریزر، تاریخ آن را با ماژیک روی آن بنویسید تا گوشت هایی که تاریخ آن فرا رسیده است زودتر مصرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *