دسته‌بندی نشده

10 راه کار جادویی برای تمیز کردن ظروف پلاستیکی

10 راه کار جادویی برای تمیز کردن ظروف پلاستیکی
تمیز کردن ظروف پلاستیکی  یکی از دغدغه های ما در آشپزخانه نظافت و تمیز نگه‌داشتن محیط آن است و تمیز کردن ظروف پلاستیکی نیز یکی از همین دغدغه ها برای ما به حساب میاید ما برای شما در این مقاله سعی داریم با راهکار های عالی به شما در این خصوص کمک کنیم تا به ساده ترین روش ممکن از خرید ظروف پلاستیکی خود لذت ببرید و با ترفند های ساده بتوانید همیشه هم محیط آشپزخانه خود را و هم تمام وسایل مورد استفاده در آن را مثل برف سفید و پاکیزه کنید.
ظروف پلاستیکی از نظر نگهداری نسبت به دیگر ظروف آیا حساس تر هستند؟

ظروف پلاستیکی از نظر نگهداری نسبت به دیگر ظروف آیا حساس تر هستند؟

این ظروف نیز مثل دیگر ظروف ها نیاز به نگهداری خاص به خودش را دارد و بهتر است از جهاتی در حفظ و نگهداری آن دقت بیشتری را به عمل آورید، نکته مهم آن این است که این ظروف را باید با دقت بیشتری انتخاب کنید زیرا در آینده نزدیک انتخاب درست و به جای شما برای شما می تواند سودمند تر باشد.
چرا ظروف پلاستیکی تغییر رنگ می دهند؟

چرا ظروف پلاستیکی تغییر رنگ می دهند؟

ظروف پلاستیکی نیز مثل دیگر ظروف ها می تواند تغییر رنگ بدهد که خب دلایل خاص به خود را نیز دارد ما برای تمیز کردن ظروف پلاستیکی زمان زیادی را ممکن است صرف کنیم و باز هم شاهد پاک شدن آن نباشیم در این صورت ظروف و یا وسیله پلاستیکی شما تغییر رنگ داده است و کثیف نیست، اما چه مواردی می تواند باعث به وجود آمدن این موضوع شود؟ یکی از رایج ترین این موارد زمانی به وقوع می پیوندد که ما از ظروف غیر ماکروویو پلاستیکی استفاده می‌کنیم و یا تخته گوشت پلاستیکی خود را در معرض گرما قرار می‌دهیم و حتی تابش مستقیم نو آفتاب نیز می تواند باعث به وجود آمدن این موضوع تا حدودی باشد.

چرا باید در استفاده از ظروف پلاستیکی برای ادویه جات بیشتر دقت کنیم؟

علت اصلی این موضوع این است که قوطی حبوبات کریستالی شما باید به صورت خشک استفاده شود ادویه هایی مثل زرد چوب و یا زعفران اگر با آب ترکیب شوند تمیز کردن ظروف پلاستیکی شما را خیلی سخت می کنند بهتر است در استفاده از این نوع ادویه ها دقت بیشتری را انجام دهید.
اگر شما با یک لکه قدیمی بر روی ظروف پلاستیکی خودتان مواجه بشوید از چه راهی برای پاک کردن آن استفاده خواهید کرد؟
10 راهکار  جادویی برای  تمیز کردن ظروف پلاستیکی را آیا می‌دانید؟

10 راهکار  جادویی برای  تمیز کردن ظروف پلاستیکی را آیا می‌دانید؟

قبل از هر چیز باید به شما یادآوری کنم که حتماً تمامی مراحل ذکر شده را با ایمنی کامل انجام دهید مواد شوینده را از دسترس کودکان دور نگهداری، حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنید و برای چرخش هوای بهتر سعی کنید تهویه هوا را بررسی کنید با انجام موارد ذکر شده شما با خیال آسوده تری می توانید به فعالیت خود ادامه دهید. ما برای شما 10 راهکار خیلی عالی را در نظر داریم تا با کمک این راهکارها بتوانیم زیبایی و تمیزی را به تمام ظروف شما دوباره ببخشیم با ما همراه باشید تا به صورت مفصل به تمام این موارد بپردازیم.
تمیز کردن ظروف پلاستیکی
1-یکی از رایج ترین لکه ها در ظروف و لوازم پلاستیکی بخاطر زرد چوب می تواند شکل بگیرد در این صورت برای اطمینان از تمیز کردن ظروف پلاستیکی و پاک شدن این نوع لکه ها از روی ظروف از مایع ظرفشویی به همراه سرکه سفید و یک اسکاچ پلاستیکی حتماً استفاده کنید.
2- تمیز شدن پلاستیک های زرد شده با استفاده از لیمو؟
اگر قصد دارید اسباب بازی فرزند خود را تمیز کنید و رنگ زرد بر روی آن را به صورت کل محو کنید دست نگهدارید و از مواد سفید کننده استفاده نکنید این فرایند به مرور زمان باعث از بین بردن بافت پلاستیک می‌شود اما  تمیز کردن ظروف پلاستیکی با تمیز کردن وسایل پلاستیکی کمی می تواند بسته به جنس پلاستیکی آن متفاوت باشد پس راه حل چیست باید چه اقدامی را انجام داد تا به بهترین شکل بتوانیم وسایل پلاستیکی خود را تمیز کنیم؟
ابتدا این لوازم و شرایط را تهیه و مهیا کنید (آب لیمو، نور آفتاب، مایع ظرفشویی، آب و مسواک) بعد از تهیه موارد لازم در ابتدا یک ظرف از آب لیمو را با توجه به حجم وسیله مورد نظر خودتان در نظر بگیرید، سپس حتماً تا یک ساعت اجازه دهید تا اسباب بازی در این ظرف و همچنین تابش نور خورشید خیس بخورد و اگر برای شما مقدور است زمان آن را نیز می توانید بیشتر کنید، سپس مسواک را به مایع ظرفشویی آغشته کنید و با آن شروع به تمیز کردن نقاط کثیف شده کنید پس از سفید شدن و اتمام کار اسباب بازی را آب بکشید و خشک کنید و سپس به مدت 24 ساعت از آن استفاده نکنید تا بافت بدنه آن به حالت پایداری برسد.
علت اصلی تغییر رنگ ظروف پلاستیکی چیست؟
3- اگر تغییر رنگ ظروف بخاطر شعله آتش شکل گرفته است و یا تغییر شکل از روی تغییرات شیمیایی شکل گرفته باشد نمی توان کار خاصی را انجام داد اما اگر به جز این موضوع باشد شما می‌توانید برای شروع در ابتدا این لوازم را آماده کنید (آب اکسیژن، اسکاچ پلاستیکی) شما در ابتدا ظروف مورد نظر را در یک ظرف از آب اکسیژن قرار دهید سپس تا دو ساعت اجازه دهید که زمان ببرد و سپس با اسکاچ بر روی قسمت مورد نظر برای تمیز شدن زمان بگزارید این روند می تواند به تمیز کردن ظروف پلاستیکی شما کمک کند. 
4- یک راه دیگر برای  تمیز کردن ظروف پلاستیکی خرید ظروف پلاستیکی می تواند استفاده از یک ظرف پر از آب و صابون باشد که بعد از گذشت 15 دقیقه می توانید با یک اسکاچ اقدام به تمیز کردن سطح بده آن کنید.
از ترکیب ماده سفید کننده و آب گرم استفاده کنید
5- اگر باز هم به تمیزی مدنظر خودتان نرسیده اید از ترکیب 4 قاشق غذا خوری ماده سفید کننده به همراه 4 پیمانه آب گرم نیز می توانید استفاده کنید پلاستیک مدنظر را داخل این مایع قرار بدهید و پس از گذشت نیم ساعت با آب شستشو بدهید این روش یکی از بهترین راهکار های تمیز کردن ظروف پلاستیکی است. 
6- برای اینکه به صورت طبیعی تمیزی و شفافیت دوباره ظروف مورد نظر خود را بخواهد به دست آورید در ابتدا یک لیوان جوش شیرین را با مقدار کمی آب مخلوط کنید و با ترکیب آن یک خمیر سفت به دست آورید سپس با یک فرچه کوچک یا اسکاچ پلاستیکی خمیر به دست آمده را بر روی سطوح مورد نظر بکشید و سپس صبر کنید تا خشک شود. جوش شیرین را می توانید با سرکه نیز ترکیب کنید این کار باعث افزایش قدرت پاک کنندگی این خمیر می شود و اگر احساس می‌کنید نیاز است از این روش نیز می توانید استفاده کنید.
7- یکی از روش های کاربردی دیگر خمیر دندان است که با استفاده از یک فرچه کوچک یا مسواک می توانید روی نقطه مد نظر را به سادگی پاک کنید، پس از گذشت 15 دقیقه خمیر دندان را پاک کنید.
اجازه دهید تا نور خورشید به صورت غیر مستقیم به آن بتابد
8- در این روش نیز حتماً  تأکید داریم که نکات ایمنی را رعایت کنید تا پوست شما آسیبی نبیند و با دستکش این کار را انجام دهید، اکسیدان مو را با آب مخلوط کنید این ترکیب را بر روی سطوح مورد نظر قرار دهید پس از آغشته شدن کامل وسیله پلاستیکی خود را با سلفون کامل بپوشانید و حتماً اجازه دهید تا نور خورشید به صورت غیر مستقیم به آن بتابد در این روش باید صبور باشید و تا سه روز اجازه دهید تا تابش نور خورشید ادامه داشته باشد این نکته را نیز در نظر داشته باشید نباید به صورت مستقیم نور خورشید به وسیله مورد نظرتان بتابد چون ممکن است کار را بدتر نیز کند و زمان مورد نظر شما از چند ساعت تا چند روز نیز می تواند بسته به نوع لکه ایجاد شده متغیر باشد و نباید حتماً 3 روز منتظر باشید تا لکه برطرف شود . 
9- برای تمیز کردن ظروف پلاستیکی خود می توانید از ترکیب همه روش های بالا نیز استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه خودتان برسید، در طول انجام تمام فعالیت‌های ذکر شده این چند نکته را رعایت کنید. حتماً از دستکش استفاده کنید، در زمان انجام فعالیت‌های ذکر شده حتماً از تهویه محیط مطمئن باشید و در مکان بسته این فعالیت‌ها را انجام ندهید.
10- اگر تا به اینجای کار هنوز ناراضی هستید و ظرف مورد نظر شما آن طور که خودتان می خواهید تمیز نشده است پیشنهاد می کنم بیش از این پول صرف خرید شوینده های مختلف نکنید همین حالا با برتر پلاستیک تماس بگیرید و ظروف و لوازم پلاستیکی مورد نظر خودتان را به سادگی با قیمتی باور نکردنی سفارش دهید.
از این که تا به اینجا همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم حتماً در بخش کامنت ها تجربیات خودتان را در خصوص بر طرف کردن لکه های بر روی ظروف نیز با ما در میان بگذارید تا همه از تجربیات شما عزیزان  بتوانند استفاده کنند ما برای شما مقاله‌ای تحت عنوان 10 راهکار جادویی برای داشتن یک آشپزخانه منظم نیز تهیه کرده‌ایم که پیشنهاد می کنیم حتماً این مقاله جذاب را نیز بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *